pomoce dla słabowidzących

Onefit (soczewka skleralna)

Najnowsza soczewka skleralna produkcji firmy Multilens, opracowana w oparciu o projekt kanadyjskiego laboratorium Blanchard LAB.

Onefit jest najmniejszą i najcieńszą z soczewek mini-skleralnych na rynku. Standardowa średnica wynosi jedynie 14,9mm. Upraszcza to proces jej doboru dla szerokiego zakresu zastosowań. Minimalizując zarówno grubość soczewki jak i ilość filmu łzowego potrzebnego do podtrzymania soczewki, maksymalizujemy natlenienie rogówki i komórek macierzystych rąbka. Soczewki Onefit zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zachowywać żądaną topografię z optymalną wysokością strzałkową i jest określana przez krzywiznę bazową wyrażoną w milimetrach promienia krzywizny, przyspieszając w ten sposób proces doboru i czyniąc go bardziej przyjaznym dla użytkownika.

Dzięki zestawowi do doboru składającemu się jedynie z 14 soczewek, kontaktolog może dopasować:

 • normalne wydłużone rogówki
 • astygmatyzm (Onefit Sym-Toric)
 • rogówki nieregularne
 • multifokalne
 • rogówki spłaszczone (wliczając w to soczewki multifokalne i toryczne)
 • tłuszczyki lub inne rozrosty, przetoki lub uniesienia twardówki – z wykorzystaniem Kontrolowanego Peryferyjnego Uniesienia (Controlled Peripherial Recess – CPR)

CPR Tool to wyjątkowo przyjazne użytkownikowi narzędzie dające ci pełną kontrolę nad umiejscowieniem i wielkością uniesienia peryferyjnego, upraszczające projektowanie i proces zamawiania soczewk z jednoczesną prezentacją graficzną jej budowy. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w poniższym filmie:

Onefit MED

Onefit MED charakteryzuje się większą średnicą niż soczewka Onefit (15,6mm jako wartość standardowa). Jest ona rozwiązaniem dedykowanym dla rogówek z różnymi wskazaniami medycznymi i o wysoce nieregularnym kształcie lub gdy ma się do czynienia z prawidłową rogówką, ale konieczne jest zastosowanie soczewki o większej średnicy.
Soczewka Onefit MED została zaprojektowana w taki sposób, aby pozwolić dobierającemu na w pełne zindywidualizowanie dopasowania, jest ono możliwe niezależnie w czterech osobnych strefach centralnej, śród-peryferyjnej, rąbkowej oraz krawędziowej. Aby ułatwić odnalezienie dokładnej lokalizacji stref śród-peryferyjnej i rąbkowej, soczewki próbne mają wytrawione wyraźne linie, które można łatwo zauważyć zarówno w lampie szczelinowej jak i w obrazie OCT.

Dobór soczewki Onefit MED zaczyna się od ustalenia wysokości strzałkowej (SAG) i może być ona zamawiana w zakresie od 3800 do 6200 mikrona.
Onefit MED jest dostępna w konstrukcji sferycznej, przednio-torycznej multifokalnej, a także z toryczną częścią peryferyjną, wydłużeniem lub spłaszczeniem a nawet o odwróconej geometrii.

Zatosowanie:

 • niestabilne widzenie w miękkich soczewkach kontaktowych
 • brak tolerancji na miękkie i sztywne rogówkowe soczewki kontaktowe
 • astygmatyzm rogówkowy
 • wysoka ametropia
 • nieregularna rogówka
 • stosowanie po przeszczepie rogówki
 • stosowanie w zespole suchego oka
 • po zabiegach Lasik/Lasek

O firmie

Nasza firma specjalizuje się w pomocach optycznych i nietypowych rozwiązaniach specjalistycznych w zakresie optyki okularowej. Oferujemy pełny zakres pomocy optycznych dla osób niedowidzących wiodących producentów z całego świata. Zaopatrujemy dziesiątki zakładów optycznych i centrów rehabilitacji wzroku.

doświadczone oczy

Doświadczone Oczy to rodzina produktów opracowanych specjalnie dla osób po 50 roku życia, które oczekują od swoich okularów więcej, niż są w stanie zaoferować tradycyjne rozwiązania. Produkty z tej serii wykorzystują unikalne rozwiązania optyczne oraz specjalne filtry światła widzialnego, aby zapewnić idealne widzenie w różnych sytuacjach dnia codziennego takich jak praca przy komputerze, jazda samochodem w nocy czy nadwrażliwość na światło.

pomoce dla słabowidzących

Jeżeli masz problem ze wzrokiem, którego nie da się rozwiązać za pomocą tradycyjnych rozwiązań okularowych, to najprawdopodobniej potrzebujesz jednego z produktów z tego działu. 

soczewki kontaktowe