Sprzęt optyczny, Soczewki kontaktowe, Chirurgia okulistyczna

Szybki kontakt

tel. ( 71 ) 785 09 68 e-mail: biuro@ophtalmica.pl

Kolory dla komfortu, kontrastu i ochrony.


  Dla osób słabo widzących jest ważne, aby impulsy docierające do
siatkówki nie były niepotrzebnie zakłócane. Światło niebieskie jest zwykle postrzegane jako oślepiające i powodujące dyskomfort, dlatego też, filtr blokujący jego docieranie do siatkówki zapewnia poprawę komfortu i jakości widzenia. Przy różnych schorzeniach stosujemy różne rodzaje filtra. Pacjenci powinni wypróbować różne zakresy filtra, aby znaleźć ten który odpowiada im najbardziej. Dla osób z degeneracją plamki, mniej lub bardziej uzależnionych od widzenia peryferyjnego, ważnym jest, aby światło było na tyle słabe, by ich nie oślepiało. Dzięki filtrom Multilens można rozwiązać także ten problem.
     
    Dostępny zakres: 400 – 585 nanometrów
Materiał: CR39, Polyamid (PM) i Trójoctan (TAC)
Typy soczewek: Standardowe, polaryzacyjne i fotochromowe

 

BLOKOWANIE ŚWIATŁA NIEBIESKIEGO


Kiedy światło przedostaje się przez soczewkę w oku, niebieska część widma rozprasza się, powodując zniekształcenie obrazu na siatkówce. Zadaniem filtra jest zablokowanie tego światła. Wiele osób, które wypróbowały soczewki z filtrem blue blocker, zauważyło poprawę kontrastu, ostrości i komfortu. Jest to szczególnie ważne dla osób niedowidzących, aby obraz docierający do siatkówki był tak wyraźny i czysty jak to tylko możliwe.  

 

OCHRONA


  Większość badań klinicznych wskazuje, że jeżeli promienie UV i światło niebieskie przedostanie się przez soczewkę i dotrze do siatkówki, to może ją uszkodzić. Stopień uszkodzenia siatkówki zależy od energii światła, która z kolei zależy od długości jego fali. Im krótsza fala, tym więcej energii i tym więcej uszkodzeń
ona wywołuje. Jak pokazuje diagram, dla oka najbardziej szkodliwe są promienie UV. Obecnie jednak uznaje się za szkodliwe promieniowanie niebieskie o długości fali 460-470nm.

STANDARDOWE FILTRY


Dostępne ze wszystkimi typami soczewek, prostymi, dwu i trójogniskowymi, progresywnymi, lenti itd.

SOCZEWKI POLARYZACYJNE
  Do stosowania na świeżym powietrzu, dobre rezultaty daje połączenie soczewki z filtrem z warstwą polaryzacyjną. Dostępne są następujące powłoki:
POL 1 (jasna) 65% zabarwienia, Szara Pol 1 jest dostępna jako soczewka Plano, soczewka prosta oraz D28
     
  POL 3 (ciemna) 85% zabarwienia, Szara Pol 3 jest dostępna jako soczewka Plano, soczewka prosta oraz progresywna Krzywe dla obu powłok w połączeniu z filtrami przedstawione są na diagramach obok.
 

SOCZEWKI FOTOCHROMATYCZNE


Soczewki z filtrem Blue Blocker występują również z powłoką TRANSITION V. Zmienia ona kolor z jasnobrązowego (10%) do ciemnobrązowego (około 75-80%) w przeciągu minuty, w zależności od temperatury. Działanie filtra nie ulega zmianie. Standardowo soczewki fotochromatyczne są utwardzone ML DURA. Jeżeli zastosowano filtr blue blocker, nie można zastosować powłok ML PRIMA.  

ZESTAWY DO DOBORU


  Soczewki z filtrem są dostępne w wielu kombinacjach, np.: jako soczewki plano, nakładki na klipsie, okulary lub różnego rodzaju zestawy do doboru.
     

ZASTOSOWANIE W SYSTEMACH OPTYCZNYCH


Filtry bardzo często wspomagają działanie innych systemów optycznych. Zadaniem pomocy optycznych jest zapewnienie pacjentowi odpowiedniego powiększenia i wyraźnego, szerokiego pola widzenia. Zastosowanie filtra, poprawia komfort widzenia i zapewnia obraz o tak wysokim kontraście jak to tylko możliwe. Filtry mogą być łączone ze wszystkimi naszymi produktami. Multilens jest jedyną w swoim rodzaju firmą specjalizującą się w optyce. Naszą koncepcją biznesową jest wykonywanie nietypowych okularów. Oznacza to, że dostarczamy indywidualnych rozwiązań ludziom z problemami widzena. Naszymi podstawowymi specjalnościami są: oko, widzenie i funkcje widzenia. Uważamy, iż żaden problem nie jest zbyt trudny, aby go rozwiązać. Naszym celem jest odgrywanie kluczowej roli w opiece ocznej. Dlatego współpracujemy z optykami, ortoptystami i optometrystami, oferując najlepsze rozwiązania dla osób z problemami widzenia. Nigdy nie przestaniemy słuchać ani uczyć się i jesteśmy szczęśliwi mogąc dzielić się naszą wiedzą.

Zakres: 400 – 585 nanometrów
Materiał: Organiczny
Typy soczewek: Standardowe, polaryzacyjne i fotochromowe
Współpracujemy z

Copyright © 2012 OPHTALMICA - NOWAKOWSKI

Projekt i wykonanie: Strony internetowe PRO-LINK