Sprzęt optyczny, Soczewki kontaktowe, Chirurgia okulistyczna

Szybki kontakt

tel. ( 71 ) 785 09 68 e-mail: biuro@ophtalmica.pl

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE i FILTRY


 
 
Dlaczego okulary przeciwsłoneczne z filtrem a nie zwykłe?

Większość zwykłych okularów przeciwsłonecznych projektuje się w jednym celu – mają być trendy. Wielu producentów jest zdania, że konieczność zastosowania dodatkowo ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB to zło konieczne. W przeciwnym razie, zgodnie z prawem, okularów takich nie można nazwać przeciwsłonecznymi!

TAKIE MYŚLENIE JEST BŁĘDEM.

Naszym zdaniem, to właśnie optyka i korzyści jakie niesie ze sobą jej praktyczne zastosowanie są dla użytkownika najważniejsze.
Nie zadowala nas produkowanie zwykłych okularów słonecznych tylko i wyłącznie pod wymogi prawne – chcemy również wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów.
Nie jest więc żadnym zaskoczeniem fakt, iż sam personel medyczny zaopatruje się w nasze produkty ochronne od ponad 25 lat.

DLA ZWYKŁYCH LUDZI, NASZA ZAAWANSOWANA TECHNICZNIE OCHRONA PRZED SŁOŃCEM TO PO PROSTU OKULARY PRZECIWSŁONECZNE Z FILTREM


Istotną różnicą pomiędzy okularami z filtrem Multilens, a zwykłymi jest to, że okulary przeciwsłoneczne z filtrem ML odfiltrowują niechciane światło, podczas gdy zwykłe okulary przeciwsłoneczne blokują część każdego, nawet tego potrzebnego nam światła. To tak jakby porównać wysoką technologię ochrony słuchu, która odfiltrowuje głośne dźwięki, ale pozwala na odbiór pozostałych (okulary przeciwsłoneczne z filtrem Multilens) z ochroną słuchu, która tłumi wszystkie dźwięki (zwykłe okulary przeciwsłoneczne). Co więcej, w przypadku noszenia okularów przeciwsłonecznych z filtrem Multilens, można samemu zdecydować, które światło odfiltrować (innymi słowy wybrać, które światło jest tym „nieprzyjemnym dźwiękiem”). Każdemu z nas przeszkadza co innego, dlatego możliwość wyboru jest tutaj niezwykle ważna.


 Jaką zmianę dla Ciebie oznaczać będą okulary z filtrem?

LEPSZE WIDZENIE W KAŻDYCH WARUNKACH
Jaką zmianę dla Ciebie oznaczać będą okulary z filtrem Multilens? Po pierwsze zauważysz poprawę widzenia. Odfiltrowanie wyłącznie niechcianego światła pozwala większej ilości przydatnego światła przeniknąć do oczu. Oznacza to, że gdy nosisz okulary przeciwsłoneczne z filtrem Multilens, do oczu dociera więcej światła niż wtedy, gdy nosisz zwykłe okulary przeciwsłoneczne i nie doświadczasz przy tym żadnego dyskomfortu. W efekcie, widzisz lepiej. Dla zobrazowania sytuacji - po założeniu okularów przeciwsłonecznych z filtrem Multilens nie czujesz się jak w ciemnym tunelu.

 


JESZCZE LEPSZE WIDZENIE KIEDY TEGO POTRZEBUJESZ
To ty dobierasz odpowiednie soczewki z filtrem Multilens do swoich okularów w zależności od tego, gdzie masz zamiar ich używać. W przypadku gdy ważny jest kontrast widzenia, na przykład podczas jazdy na nartach, pewna część światła musi mieć możliwość przenikania. Innego rodzaju światła potrzeba natomiast do jazdy samochodem.REDUKCJA ODBLASKU
Wszystkie produkowane przez nas okulary przeciwsłoneczne z filtrem Multilens posiadają standardową warstwę polaryzacyjną, która redukuje uciążliwy odblask i odbicia. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie chcesz eliminować odblasku, możesz wybrać soczewki bez polaryzacji. Raz jeszcze – chodzi wyłącznie o wybór tego ‘dźwięku’, który chcesz zablokować!

OPTYKA W ZALEŻNOŚCI OD WYMOGÓW
Nasze 25 – letnie doświadczenie w zakresie optyki, światła, filtrów i oczu nauczyło nas, że każdy człowiek ma inne potrzeby. Dlatego też, wszystkie produkowane przez nas okulary przeciwsłoneczne z filtrem Multilens dostępne są w trzech rodzajach, w zależności od wrażliwości wizualnej i indywidualnych wymagań klienta.

 
SOCZEWKI POLARYZACYJNE
Na świerzym powietrzu, najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie soczewek MULTILENS z filtrem oraz warstwy polaryzacyjnej. Do wyboru mamy aż siedem różnych warstw polaryzacyjnych, z czego warstwy Pol 1 Grey i Pol 3 Grey można łączyć z naszymi filtrami MULTILENS:

Pol 1 Grey (jasna) - 65% absorpcji, dostępna w wersji Plano, Single Vision (soczewki jednoogniskowe) i D28 * ;
Pol 3 Grey (ciemna) - 85% absorpcji, dostępna w wersji Plano, Single Vision (soczewki jednoogniskowe) oraz Multifocals (soczewki wieloogniskowe);
Pol Brown - 81% absorpcji, dostępna w wersji Plano, Single Vision oraz Multifocals;
Pol G15 - 85% absorpcji, dostępna w wersji Plano, Single Vision oraz Multifocals. Krzywe dla powyższych warstw polaryzacji prezentuje wykres 3.

Przykłady warstw polaryzacyjnych Pol 1 Grey i Pol 3 Grey w połączeniu z filtrami MULTILENS przedstawiają wykresy 4 i 5.

Pol B - 90% absorpcji, brązowe soczewki polaryzacyjne wykonane z trójoctanu celulozy (TAC), dostępne tylko w wersji Plano.
Pol G - 80% absorpcji, szare soczewki polaryzacyjne
wykonane z trójoctanu celulozy
(TAC), dostępne tylko w wersji Plano.
Pol Y - 75% absorpcji, żółte soczewki polaryzacyjne
wykonane z trójoctanu celulozy (TAC), dostępne tylko w wersji Plano.

Krzywe dla 3 powyższych warstw prezentuje wykres 6.Wykres 3: Krzywe obrazujące przenikanie światła przez soczewki polaryzacyjne
Wykres 4: Krzywe obrazujące przenikanie światła w przypadku warstwy Pol 1 w połączeniu z filtrami MULTILENS 450, 511, 527 i 550


SOCZEWKI FOTOCHROMOWE

Filtry dostępne są także z fotochromową powłoką Transition V. Powłoka ta zmienia się z jasnego odcienia brązu (10%) w ciemny brąz (ok. 75-80%) w ciągu minuty (czas ten może ulec zmianie w zależności od temperatury). Oddziaływanie filtra pozostaje niezmienione. Standardowo, soczewki fotochromowe wyposażone są w filtry ML Dura.Wykres 5: : Krzywe obrazujące przenikanie światła dla warstwy Pol 3 w połączeniu z filtrami MULTILENS 450, 511, 527 i 550.
Wykres 6: Krzywe obrazujące przenikanie światła w przypadku warstw Pol G, Pol Y i Pol B.


SOCZEWKI DRIVEWEAR

Drivewear to fotochromowe soczewki polaryzacyjne, które ciemnieją w samochodzie.
Wcześniejsze próby połączenia soczewek fotochromowych i polaryzacyjnych nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, ponieważ nie były one stworzone do współdziałania.
Soczewki Drivewear stanowią inteligentne połączenie dwóch systemów, dzięki czemu wzajemnie wzmacniają swoje działanie.
Soczewki Drivewear są kompatybilne z większością powłok antyrefleksyjnych i mogą być łączone z filtrem C1.


FILTR MULTILENS I MATERIAŁ UŻYTY DO PRODUKCJI SOCZEWKI

Indeks 1.5, CR39 – Ten materiał dostępny jest z wszystkimi filtrami Multilens. Jego zalety to: szeroki zakres możliwych mocy, wysoka jakość optyczna oraz równomienne zabarwienie.

Indeks 1.6, MR-8 - Jeśli zdecydujesz się na soczewki korekcyjne w okularach przeciwsłonecznych z filtrem, odpowiednim materiałem będzie ten o indeksie 1.6. W tym wypadku, główną zaletą są cieńsze soczewki.

PM - Dwumilimetrowej grubości soczewka Plano odlewana z poliamidu. Dostępna w większości filtrów Multilens z warstwą Pol 1 Grey. Jej zalety to trwałość i stabilność filtra. Co więcej, ponieważ jest to soczewka odlewana, jest ona tańsza niż analogiczna soczewka CR39.

TAC - Jednomilimetrowej grubości soczewka Plano tłoczona z trioctanu celulozy. Główną zaletą jest jej przystępna cena.

POWŁOKA ANTYREFLEKSYJNA
Wszystkie oferowane przez nas okulary przeciwsłoneczne dostępne są z 3 różnymi rodzajami powłoki antyrefleksyjnej: ML Prima+, ML Prima, ML Prima Sun i ML Dura

ML Prima+
Najnowsze osiągnięcie w technologii powlekania. Zwiększona przepuszczalność, z większą o ponad 35 % odpornością na zarysowania, powłoką antystatyczną, która znacząco ogranicza osadzanie się kurzu i powstawanie plam i wreszcie warstwą satynową, nadająca soczewce gładką i śliską powierzchnię (ponad 10-krotnie bardziej śliską niż nieuszlachetniona), pozwalającą wyczyścić soczewkę za jednym pociągnięciem ściereczki.


ML Prima
Nasze najpopularniejsze, podstawowe rozwiązanie. Dobrej jakości multipowłoka wraz z ulepszonym filtrem ML Dura, wysoką przepuszczalnością światła oraz wierzchnią warstwą Aqua, która ogranicza osadzanie się kurzu i wody.

ML Prima Sun
Uszlachetnienie stworzone dla okularów przeciwsłonecznych. Zarówno przednia jak i tylna powierzchnia soczewki zostały utwardzone powłoką ML Dura dla zwiększonej ochrony przed zarysowaniami. Tylna powierzchnia posiada powłokę ochronną ML Prima (Prima+ przy wyższych indeksach) dla zwiększenia komfortu i ograniczenia drażniących refleksów po wewnętrznej stronie ciemnych okularów przeciwsłonecznych.

ML Dura
Stosujemy utwardzający lakier dla zwiększenia ochrony przed zarysowaniami i optycznej jakości (o ponad 35%). Soczewki zabezpieczone są zawsze z obu stron.

RÓŻNE POZIOMY WRAŻLIWOŚCI WIZUALNEJ

Wszystkie filtry dostępne w naszej ofercie są pogrupowane według poziomu wrażliwości wizualnej, aby ułatwić użytkownikom wybór najbardziej odpowiednich filtrów MULTILENS. Poziomy te określone są w następujący sposób:

WRAŻLIWOŚĆ WIZUALNA – POZIOM 1

Filtry te przeznaczone są dla osób z dobrym wzrokiem, szukających lepszej ochrony przed słońcem niż ta, którą zapewniają standardowe okulary przeciwsłoneczne. Warstwa polaryzacyjna skutecznie eliminuje odbicia i odblaski. Kategoria ta obejmuje wszystkie standardowe produkty z soczewkami z trójoctanu celulozy (TAC).

WRAŻLIWOŚĆ WIZUALNA - POZIOM 2

Filtry te przeznaczone są dla użytkowników, którzy wymagają wysokiego poziomu ochrony przed słońcem lub dla tych, którym bardziej niż zwykle przeszkadza światło. Na tym poziomie, soczewki znacznie skuteczniej odfiltrowują światło o określonych długościach fali, co blokuje wysoko-energetyczne, szkodliwe światło niebieskie do różnych sposobów. Kategoria ta obejmuje wszystkie standardowe produkty z soczewkami typu PM.

WRAŻLIWOŚĆ WIZUALNA – POZIOM 3

Filtry te są odpowiednie dla osób, które potrzebują najwyższych parametrów optycznych szkieł. Powłoka Prima Sun jest standardowym dla produktów z tej kategorii.


KOREKCJA W NASZYCH OKULARACH PRZECIWSŁONECZNYCH

Wszystkie okulary z filtrem dostępne w naszej ofercie są kompatybilne z soczewkami korekcyjnymi. Dla każdej pary okularów przeciwsłonecznych określona została moc, która może być uzyskana bez specjalnego szlifowania.
Gdy potrzebna jest wyższa korekcja niż zalecana danej oprawki, jesteśmy w stanie w większości przypadków ją uzyskać, przy użyciu specjalnych technik szlifierskich.
Jeśli potrzebujesz silniejszej korekcji, skontaktuj się z nami, a na pewno znajdziemy odpowiednie rozwiązanie. 

Współpracujemy z

Copyright © 2012 OPHTALMICA - NOWAKOWSKI

Projekt i wykonanie: Strony internetowe PRO-LINK