Sprzęt optyczny, Soczewki kontaktowe, Chirurgia okulistyczna

Szybki kontakt

tel. ( 71 ) 785 09 68 e-mail: biuro@ophtalmica.plMLNIGHT Cover


Wiele osób ma problemy z odblaskami podczas jazdy w nocy. Przyczyną jest niebieskawe światło emitowane przez diody świecące (LED), powszechnie stosowane w nowoczesnych reflektorach samochodowych. Innym problemem jest zmniejszona zdolność wizualna z powodu krótkowzroczności nocnej.
 
Aby pomóc takim osobom, stworzyliśmy technologię Multilens Night Cover, która rozwiązuje obydwa problemy. Filtry Multilens Night Cover:

• Redukują odblaski powstałe przez światła reflektorów samochodów jadących z naprzeciwka i coraz częściej stosowane diodowe latarnie uliczne. Redukcja odblasku jest możliwa dzięki specjalnemu zabarwieniu filtra przeznaczonego do ograniczenia długości fali niebieskiego światła powszechnie emitowanego przez diody świecące (LED);

• Dla osób z nocną krótkowzrocznością dostępne są 3 różne wersje soczewek korygujących, które kompensują ten problem: plano, -0,25 i -0,50;

• Zawierają powłokę antyrefleksyjną, w celu zminimalizowania drażniących odblasków;

• Oprawki użyte do filtrów Multilens Night Cover są oprawkami mi. Umożliwiają one użytkownikom noszenie zwykłych okularów i zakładanie okularów z filtrami Multilens Night Cover tylko na czas nocnej jazdy.

FILTR REDUKCJI ŚWIATŁA EMITOWANEGO PRZEZ DIODY ŚWIECĄCE (LED) – specjalne zabarwienie filtra
 


 
Ze względu na ograniczenia techniczne dla dużego nasilenia świateł reflektorów LED, typowa krzywa długości fal dla nich wygląda jak wyżej. Nasz filtr LLR przecina wartość maksymalną w okolicach 450 nm, co skutkuje mniejszą liczbą odblasków i zwiększeniem komfortu widzenia.
Specjalny rodzaj filtra został opracowany i przetestowany podczas sezonu zimowego 2013/2014 i uzyskał bardzo dobre wyniki.
Filtr ogranicza rażące maksymalne spektrum długości fal światła emitowanego przez diody świecące (LED), redukując jednocześnie w jak najmniejszym stopniu całkowitą ilość emitowanego światła. Filtr zyskał nazwę Filtra Redukcji Światła emitowanego przez diody LED (LLR = LED Light Reduction).
Jest on używany standardowo we wszystkich oferowanych przez nas produktach z serii Multilens Night Cover, ale istnieje również możliwość zabarwienia filtrem standardowych soczewek w taki sam sposób, jak w przypadku innych
oferowanych przez nas filtrów Multilens.
   
 
   

Współpracujemy z

Copyright © 2012 OPHTALMICA - NOWAKOWSKI

Projekt i wykonanie: Strony internetowe PRO-LINK