Sprzęt optyczny, Soczewki kontaktowe, Chirurgia okulistyczna

Szybki kontakt

tel. ( 71 ) 785 09 68 e-mail: biuro@ophtalmica.pl


O okularach Amblyz™

Elektroniczne okulary Amblyz™ to urządzenie medyczne wykorzystywane w leczeniu amblyopii (zwanej również „leniwym okiem”). Dzięki temu, ze okulary Amblyz™ maja kształt zwykłych okularów, są łatwiejsze w użyciu. Sa urzadzeniem elektronicznym, którego mechanizm działania polega na okresowym zasłanianiu jednej soczewki. Okulary Amblyz™ można nosić tak jak każde inne okulary. Okulary Amblyz™ zostały opracowane przez firmę XPAND we współpracy ze światowej sławy okulistami i optykami. Technologia została przetestowana w warunkach klinicznych – testy udowodniły, ze jest bezpieczna i skuteczna. Znane czasopisma naukowe oceniły wyniki badan i_opublikowały artykuły opisujące efekty terapeutyczne naszych okularów Amblyz™


 

Okulary Amblyz™ 101

• Technologia pozwala dziecku na prowadzenie aktywnego, normalnego stylu życia.
• Większą motywacja pacjenta podnosi skuteczność leczenia.


 

Jakiego rodzaju urzadzeniem sa okulary Amblyz™?

Okulary Amblyz™ to urządzenie mające postać elektronicznych okularów sprzedawanych bez recepty. Produkt jest zalecany zazwyczaj przez diagnozującego specjalistę. Klient kupuje produkt w wybranych salonach optycznych, w których optyk dopasowuje kształt noska, i programuje całe urządzenie tak, by zasłaniało lepsze oko. Programowanie nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności, wiec nie jest do tego potrzebny żaden sprzęt, za wyjątkiem samych okularów. Pacjent nosi okulary w ciągu dnia przez określony czas. Baterie murza być ładowane co noc przy pomocy kabla znajdującego się w opakowaniu produktu. Okulary Amblyz™ to urządzenie służące do leczenia amblyopii. Jego podstawowym zadaniem jest regularna i przerywana okluzja zdrowego oka, która ma zmusić oko słabsze do pracy i rozwoju. Okulary Amblyz™ są zalecane przez okulistę, który dobiera dziecku odpowiednie okulary Amblyz™. Dziecko powinno nosić okulary Amblyz™ przez cały dzień, niezależnie od tego, co robi. Baterie znajdujące się w urządzeniu wymagają ładowania co noc. Okluzja lepszego oka następuję automatycznie w zaprogramowanych odstępach.


 

Korzysci płynace z uzywania okularów Amblyz™

• Rodzice nie muszą kontrolować ich stosowania.
• Okresowa okluzja jest korzystniejsza dla dziecka w czasie wykonywania przez nie codziennych czynności, wiec dziecko chętniej poddaje się leczeniu.
• Okresowa okluzja wymusza ćwiczenie widzenia obuocznego.


 

Na jakiej zasadzie działaja okulary Amblyz™

Okulary Amblyz™ maja elektroniczna przesłonkę sterowana przez zaprogramowany mikrochip wbudowany w optyczna soczewkę refrakcyjna znajdująca się przed zdrowym okiem, która jest umieszczona wewnątrz modnej oprawki. Ciekłokrystaliczna przesłona zbudowana jest z cząstek organicznych, które cechuje polaryzacja elektryczna. Sa one zawieszone w żelowym płynie pomiędzy dwiema warstwami szkła pokrytymi cienka warstwa polaryzacyjna. Kiedy przesłona zostaje poddana napięciu elektrycznemu, zmienia się przestrzenne położenie zawieszonych molekuł i polaryzacja światła podlega odwróceniu. Odwrócone światło jest następnie blokowane przez zewnętrzna warstwę polaryzacyjna i tworzy „czarna” soczewkę. Pozwala to na zmianę przesłonki z przezroczystej (OFF/ OPEN), gdy napięcie jest włączone, na czarna (ON/ CLOSED), gdy napięcie zostanie odłączone. A zatem okulary Amblyz™ wywołują krótkotrwała, przerywana okluzje silniejszego oka, aby leczyć oko słabsze. Testy kliniczne udowodniły, ze technologia ta jest skuteczna, bezpieczna i bardzo dobrze tolerowana przez dzieci. W czasie badan niektóre dzieci chciały nosić te okulary nawet po wyleczeniu amblyopii!


 

Dla kogo sa przeznaczone okulary Amblyz™?

Okulary Amblyz™ są zalecane przez lekarza zajmującego się danym pacjentem, ale generalnie rzecz biorąc, nadają się dla dzieci w każdym wieku cierpiących na amblyopie.

 

Jak kupic okulary Amblyz™

Zapytaj swojego okulistę o okulary Amblyz™. Zlecenie na okulary Amblyz™ jest wystawiane przez okulistę, a realizowane przez optyka. Optyk również:
• zaprogramuje przesłonę na zdrowe oko,
• wmontuje oprawkę i soczewki korekcyjne, jeżeli dziecko ich potrzebuje,
• dopasuje urządzenie do twarzy dziecka.
Jeżeli potrzebujesz pomocy w znalezieniu specjalisty - skontaktuj się z naszym biurem: biuro@ophtalmica.pl


 

Współpracujemy z

Copyright © 2012 OPHTALMICA - NOWAKOWSKI

Projekt i wykonanie: Strony internetowe PRO-LINK